تبلیغات
مجله میهن - 5 تکنیک برای داشتن خانه ای دلباز
مجله میهن
جامع ترین مجله علمی ایرانیان


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 دی 1390
دکوراسیون خانه

مجله میهن
: اینجا راهكارهایی كه می‌توانید با كمك آنها به اسرار دكوراسیون پی ببرید و فضای خانه خود را بزرگ‌تر جلو دهید می‌آموزید. گاهی اوقات نوع چیدمان منزل و رنگ دیوار باعث كوچك‌تر نشان دادن فضای خانه می‌شود. با به‌كارگیری این روش‌های ساده و آسان می‌توانید به هر چه بازتر شدن فضای آپارتمان محل زندگی‌تان كمك كنید. 

فریب حواس 
شاید به این نكته توجه كرده باشید پوشیدن شلوارهای راه‌راه، قد فرد را بلندتر نشان می‌دهد این مثال اما به‌گونه‌ای دیگر، در اتاق خواب‌ها نمایان می‌شود. اگر قفسه‌های واقع در اتاق خواب به صورت راه‌راه باشند فضای اتاق را كوچكتر می‌كند. از طرفی دیگر، استفاده از آینه، فضای موجود را بزرگتر نشان می‌دهد. علاوه بر این طراحان داخلی معتقدند سایه زدن یك یا دو دیوار داخلی باعث می‌شود كه متراژ فضاها بزرگتر به نظر برسد. 
روشن كردن درهم و برهمی 
این ساده‌ترین و ارزان‌ترین كاری است كه باید انجام داد. بهره گرفتن از این راهكار آسان به داشتن یك اتاق مرتب كمك می‌كند. از قفسه‌بندی‌های به ظاهر نامرئی كه پشت در اتاق خواب نصب می‌شود استفاده كنید. در این‌صورت قفسه‌ها دیده نمی‌شوند و به‌راحتی كتاب، مجلات، جعبه‌های كفش، اسباب‌بازی‌های كم‌حجم و هر چیز دیگری در این قفسه‌ها جای می‌گیرد. یك طراح داخلی به نام سوتو می‌گوید: دیوار سبكتر بهتر است. عقیده او این‌گونه معنا می‌شود كه رنگ‌های تیره‌تر اتاق را گرمتر نشان می‌دهد و همچنین به نظر می‌رسد فضای اتاق كوچكتر است. دلیل این تصور هم نوع رنگ است كه باعث انعكاس نور می‌شود این در حالی است كه رنگ‌های تیره نور را جذب می‌كنند. به همین منظور توصیه می‌شود برای داشتن یك اتاق دارای بار عاطفی، از رنگ‌های كرم، بژ، خاكستری، آبی و بنفش كمرنگ استفاده شود. 
به‌راحتی می‌توان فضایی دلنشین را فراهم كرد، به جای استفاده از گلدان‌های سرامیكی، فضای خانه را به 4 بخش تقسیم كنید و در هر قسمت آن یك فصل را به نمایش بكشید. هر یك از این فصل‌ها، تزئینات خاص خود را دارد و در این صورت چشمگیرتر خواهد بود. براحتی در هر فصل، رنگ‌های خاص آن فصل را به‌كار برده و با استفاده از گلدان‌ها و تزئینات رنگی، فضایی دلنشین را به‌وجود آورید. 
شكستن قوانین 
چیدمان متفاوت و صحیح مبلمان در بزرگتر نشان دادن متراژ یك خانه بسیار مهم است. نیاز نیست در اتاق نشیمن از مبل و صندلی‌های بزرگ و دسته‌دار استفاده كرد. در عوض در این نوع نشیمن‌گاه‌ها می‌توان از صندلی‌های راحت‌تر با پوشش‌دهی فضای كمتر بهره گرفت. همچنین استفاده از كمدهای جادار به مرتب‌تر بودن اتاق‌ها كمك می‌كند و قرار گرفتن تختخواب در مكان مناسب نیز منجر به داشتن فضای قابل استفاده بیشتری می‌شود. 
رنگ‌های روشن 
زمانی كه سطوح آشپزخانه و حمام به رنگ روشن باشند، سطوح جادارتری را شاهد خواهیم بود. پی بردن به این مسئله كار سختی نیست. براحتی می‌توانید در تعطیلات آخر هفته، از برچسب‌هایی با رنگ تیره برای پوشاندن این آشپزخانه استفاده كنید. در این‌صورت است كه خواهید دید با یك اپن باریكتر روبه‌رو می‌شوید. رنگ‌آمیزی روشن این فضاها، حسن سلیقه را نشان خواهد داد. زمانی كه مهمانی را به خانه خود دعوت كرده‌اید به‌طور قطع نیازمند فضای بیشتری هستید. اگر وسایل منزل قابلیت تاشوندگی داشته باشند می‌توانید از نامرتبی فضا جلوگیری كنید. اگر وسایل استفاده شده كوچك‌شونده باشند میزبانی بهتری را ارائه خواهید داد. برای مثال به جای استفاده از سینی‌های بزرگ می‌توان از یك بوفه رومیزی تاشو استفاده كرد تا نه تنها، راحتی بیشتری را برای مهمانان به ارمغان آورد بلكه حسن انتخاب و سلیقه را نمایان سازد. سعی كنید از وسایل روشنایی مناسبی استفاده كنید. گاهی اوقات افراد تنها به یك منبع روشنایی بالای سرشان اكتفا می‌كنند و در واقع آن نقطه را به یك استخر نور تبدیل می‌كنند اما باید خاطرنشان كرد استفاده از وسایل روشنایی در هر اتاق باعث می‌شود فضای وسیع‌تری را شاهد باشیم. حتی بعضی از افراد، در برخی اتاق‌ها تنها از نور طبیعی استفاده می‌كنند كه این كار، باز هم انتخاب صحیح و به جای فرد را نشان می‌دهد. 
امكان استفاده از فضای عمودی 
گاهی اوقات می‌توان برای جلوگیری از ریخت و پاش و آشفتگی اتاق‌ها از فضاهای عمودی هم كمك گرفت، به این ترتیب استفاده از قفسه‌های عمودی كه گاهی اوقات از سقف اتاق تا زمین ادامه پیدا می‌كنند، این قابلیت را فراهم می‌كنند كه بتوان از این فضا حداكثر استفاده را برد. بهره گرفتن از این قفسه‌ها در حمام و اتاق خواب باعث می‌شود كه وسایل بزرگ و یا پرحجم مثل حوله، ژاكت، لباس‌های زمستانی در این فضا جای گرفته و از نامرتب بودن جلوگیری كند. 
به‌كارگیری راهكارهای ارائه شده، علاوه بر آرامش روان بیانگر وقت، انتخاب درست و ذهن خلاق خواهد بود.

هدی محمودی 
مجــــله میهــــن
طبقه بندی: خانه داری، 
برچسب ها: تکنیک های دکوراسیون،
ارسال توسط سردبیر
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
مجله میهن را چگونه ارزیابی می كنید؟

528 رای
صفحات مجله
پیوند های روزانه
پربازدید ترین ها
خبرنامه مجله

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

Delivered by FeedBurner

محصولات مجله